مجله علمی

شرکت سخت افزاری Nvidia هم تراشه های جدیدی را برای استفاده بر روی محصولات الکترونیک همراه طراحی و عرضه کرده است.

به گزارش فارس نویس به نقل از افترداون، یکی از این تراشه ها که مجهز به چهار هسته است، Kal-EI نام گرفته است. تراشه‌های 4 هسته ای برای محصولات همراه
Nvidia امیدوار است در دوره ای که عرضه تراشه های چهار هسته ای به طور گسترده ای رونق گرفته با عرضه تراشه های چهار هسته ای برای استفاده در تبلت و گوشی های هوشمند بتواند توجه شرکت های سازنده و همین طور کاربران را به خود جلب کند.
کارآیی بهتر در کنار مصرف معقول انرژی از جمله مزایای این تراشه عنوان شده است. Nvidia وعده داده که تا سال 2014 سه چیپ ست چهار هسته ای با اسامی "Wayne، " "Logan، " ، "Stark " روانه بازار کند. قرار است این تراشه ها به تدریج و تا سال 2014 در اختیار همه علاقه‌مندان قرار بگیرد.
شرکت سازنده همچنین اعلام کرده که قدرت پردازش Tegra 2 پنج برابر بیشتر از پردازنده های گرافیکی فعلی این شرکت است و با استفاده از آن دقت بصری یا رزولوشن تصویر به رقم بی سابقه 2560x1600 خواهد رسید.
برخی از مدل های این تراشه تنها با تبلت ها 10 اینچی سازگار هستند و برخی دیگر هم برای رایانه های رومیزی طراحی شده اند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شرکت کره‌ای Haansoft از ساخت سیستم‌عامل جدیدی خبر داده که همه بخش‌های آن سه‌بعدی است و کاربر در آن، کار کردن با دستگاه‌های دیجیتالی را به گونه‌ای دیگر تجربه می‌کند.سیستم‌عامل سه‌بعدی برای تلفن‌های همراه

به گزارش فارسنویس به نقل از سی‌نت، این سیستم‌عامل جدید که "کنگره جهانی تلفن‌همراه " در بارسلونای اسپانیا عرضه شده 3D Cube نام گرفته است و به کاربر امکان می‌دهد هر یک از برنامه‌های مورد نظر خود را پس از اجرا، از زوایای مختلف مشاهده کند و ابزارهای آن را به صورت سه‌بعدی در اختیار بگیرد.
سیستم هندسی که در این سیستم‌عامل به کار رفته است، امکان اجرای 54 برنامه را به صورت سه‌بعدی برای کاربران فراهم می‌آورد.
این سیستم‌عامل در اصل برای تلفن‌های همراه و دیگر دستگاه‌های دیجیتالی با نمایشگرهای هوشمند ساخته شده است و از این رو کاربران با حرکت انگشتان خود روی نمایشگر می‌توانند به راحتی تصاویر سه‌بعدی را به حرکت درآورده و آن‌ها را از زوایای مختلف مشاهده کنند. کارشناسان این رابط کاربری را نوعی تهدید برای سیستم‌های عامل موجود می‌دانند.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 همزمان با داغ شدن بازار رایانه‌های لوحی، برخی شرکت های نرم افزاری هم در تلاش هستند تا از این بازار برای خود درآمدی دست و پا کنند.

به گزارش فارس نویس به نقل از پی سی مگ، از جمله این عرضه قریب‌الوقوع ویندوز 8 برای تبلت‌هاشرکت ها مایکروسافت است که گفته می شود قصد دارد نسخه ای از ویندوز بعدی خود یعنی ویندوز 8 که با تبلت ها سازگار باشد را زودتر از نسخه اصلی ویندوز 8 روانه بازار کند.
منابع خبری می گویند مایکروسافت در این زمینه با شرکت دل به توافق رسیده و این شرکت در نیمه اول سال 2012 رایانه لوحی یا تبلت جدیدی را عرضه می کند که در آن از سیستم عامل ویندوز 8 استفاده شده است.
سیستم عامل ویندوز تاکنون تنها در دنیای رایانه های رومیزی موفق بوده و مایکروسافت بازاریابی موفقی در این زمینه بر روی گوشی های هوشمند و نت بوک ها نداشته است. لذا موفقیت ویندوز 8 بر روی تبلت ها برای این شرکت بسیار مهم و حیاتی تلقی می شود.
ویندوز 7 تاکنون هیچ سهمی را از بازار تبلت ها به خود اختصاص نداده و اصولا برای استفاده بر روی رایانه های لوحی طراحی نشده و لذا مایکروسافت قصد دارد در این زمینه بر روی ویندوز 8 سرمایه گذاری کند.
این اخبار در شرایطی منتشر می شود که مایکروسافت در این زمینه هنوز موضع گیری نکرده است.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 جرائم آنلاین در سال 2010 برای انگلیس 27 میلیارد پوند خسارت به ارمغان آورد.

به گزارش فارس نویس به نقل از تک وب، صاحبان مشاغل و شرکت های تجاری این کشور بیش از هر گروه دیگری از این حملات و جرائم زیان دیده اند. در میان انواع جرائم، سرقت مالکیت معنوی و توطئه و جاسوسی بر ضد نهادهای صنعتی در راس بوده است. خسارت 27 میلیارد پوندی جرائم آنلاین
گزارش تازه اداره جرائم سایبر انگلستان نشان می دهد جرائم آنلاین به تنهایی در سال 2010 حدود 21 میلیارد پوند خسارت به بار آورده اند و خسارات حاصل از بی توجهی به مالکیت معنوی بالغ بر 9.2 میلیارد پوند بوده است. در عین حال توطئه و جاسوسی بر ضد نهادهای صنعتی موجب 7.6 میلیارد پوند خسارت شده است.
همچنین سرقت حساب های کاربری آنلاین هم به طور مستقیم باعث 1.3 میلیارد پوند خسارت شده و در همین حال سرقت اطلاعات حاصل از سرقت حساب های کاربری 1.3 میلیارد دلار دیگر خسارت به بار آورده است.
سهم دولت این کشور از خسارات جرائم آنلاین در سال 2010 به 2.2 میلیارد پوند رسیده و در این میان تنها سرقت هویت مالیات دهندگان انگلیسی 3.1 میلیارد پوند خسارت به دولت وارد کرده است.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شرکت IBM اعلام کرد: دولت آمریکا از این شرکت خواسته است تا دو ابرکامپیوتر را که از قدرتمندترین ابرکامپیوتر دنیا 20 برابر سریع‌تر است، تولید کند.

این ابرکامپیوتر که Sequoia نام گرفته، قادر است با قدرت کامپیوتری 20 پتافلاپ در اختیار مرکز ملی امنیت هسته‌ای آمریکا که بخشی از وزارت انرژی این کشور محسوب می‌شود، قرار گیرد. ابرکامپیوتر Sequoia برای شبیه‌سازی و آزمایش سلاح‌های هسته‌ای موجود در انبارهای آمریکا به کار گرفته خواهد شد.
علاوه بر این، شرکت IBM قصد تولید ابرکامپیوتر دیگری را با سرعت 500 ترافلاپ دارد که Dawn نام گرفته است و ابزارهای بنیادین برای Sequoia را تامین می‌کند.
مقیاس پتافلاپ یعنی اینکه در هر ثانیه یک کوادریلیونابرکامپیوتر با سرعت 20 پتافلاپ(عدد یک با 15 صفر به توان 2) محاسبه کامپیوتری انجام می‌شود. ترافلاپ نیز به این معنی است که در هر ثانیه یک تریلیون(عدد یک با 18 صفر) محاسبه کامپیوتری صورت می‌گیرد.
به گفته شرکت IBM، محاسباتی که این ابرکامپیوتر در یک ساعت انجام می‌دهد، اگر تمامی 7/6 میلیارد جمعیت سراسر جهان کنار هم قرار گیرند و به صورت 24 ساعته با هم کار کنند، به کمک ماشین‌حساب‌های خود در سال‌های با 365 روز، به مدت 320 سال انجام می‌دهند.
برای مثال، ابرکامپیوتر Sequoia از سیستم‌های مانیتورینگ مخصوص پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی 40 بار سریع‌تر است و تا 50 بار توانایی دانشمندان را در پیش‌بینی در مورد زمین‌لرزه و مشخص‌ کردن نقشه مربوط به زلزله‌ها را تقویت می‌کند.
ابرکامپیوتر Sequoia در آزمایشگاه ملی Lawrence Livermore آمریکا تولید می‌شود و توسط آزمایشگاه‌های Los Alamos و Sandia نیز به‌کار گرفته خواهد شد. این سیستم شامل 96 رک می‌شود که هر کدام از این رک‌ها به اندازه یک یخچال است.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

/ 0 نظر / 30 بازدید