جشنواره جوان سرباز

مرزبانان دلیر و فداکار کشورمان به معنای واقعی مدافعان انقلاب و دستاوردهای آن هستند که در خط مقدم مرزها از این دستاوردها صیانت می‌کنند.

محمدعلی طاهری عصر امروز در مراسم گرامیداشت دهه‌فجر و جشنواره جوان سرباز که با حضور جمعی از مسئولان در مسجد عباسیه ستاد مرزبانی اردبیل برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز بعد از گذشت سه دهه از پیروزی خود در صحنه‌های مختلف به ویژه عرصه نظامی به توانمندی و قدرت بالنده دست پیدا کرده که هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند هیبت آن را بشکند.

وی از مرزداران و مرزبانان به عنوان حافظان منافع، مصالح ملی و هویت حقیقی یاد کرد و ادامه داد: مرزداران ما امروز بی‌وقفه و با هوشیاری و بصیرت در صیانت از این کشور از همه سرمایه‌های خود گذشته‌اند و توانسته‌اند نظام جمهوری اسلامی ما را به یک قدرت حقیقی در مقابل دسیسه‌های استکبار جهانی مجهز کنند.

فرمانده مرزبانی استان اردبیل افزود: مرزهای استان اردبیل به مانند بسیاری از مرزهای کشورمان در امنیت و آرامش کامل است و شاید در طول سال حتی یک مورد حوادث و اتفاقات در این مرزها رخ نمی‌دهد که این خود نشان از هوشیاری و بصیرت مرزداران ما در مراقبت از دستاوردهای معنوی است که ما در این 36 سال به دست آوردیم.

طاهری سربازان را به عنوان نیروهای خط مقدم در این عرصه برای رسیدن به یک توان مضاعف توصیف کرد و ادامه داد: ما در قالب جشنواره جوان سرباز حضرت علی‌اکبر (ع) امروز از میان 35 سرباز نخبه، 10 سرباز نمونه را برگزیدیم.

وی این سربازان نمونه را در ابعاد مختلف نظم و انضباط، عقیدتی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، آمادگی فرهنگی و هنری برجسته اعلام کرد و گفت: برای سربازان در همه واحدها برنامه‌ها و آموزش‌های مناسب پیش‌بینی شده است.

فرمانده مرزبانی استان اردبیل تصریح کرد: دوران سربازی بهترین دوران برای رسیدن به یک شرایط روحی ایده‌آل در فداکاری و از خودگذشتگی برای میهن اسلامی است به طوریکه سربازان مسئولیت‌پذیری را به خوبی در این عرصه تجربه می‌کنند.

 

فرشید سلیمانی

فرشید سلیمانی

/ 0 نظر / 67 بازدید